Renkama paauglių (14–17 m.) ilgalaikė psichologinė grupė

Psichoterapijos klinikoje „Gali būti“ renkama ilgalaikė psichologinė grupė paaugliams. Grupę ves klinikinė psichologė Ingrida Bobinienė, turinti ilgametę darbo su vaikų bei paauglių grupėmis patirtį.

Kuo grupė gali būti vertinga?

Ilgalaikė psichologinė grupė paaugliams skirta tyrinėti, geriau suprasti ir priimti savo psichikos sveikatos ypatumus saugioje bendraamžių grupėje. Grupės metu bus siekiama atskleisti bei stiprinti paauglių atsparumo veiksnius, drauge su grupės parama bus tyrinėjamas gyvenimas, ieškoma veiksmingesnio buvimo jame būdų. Kiekvienas grupės dalyvis į grupę galės atsinešti savo klausimą, temą, problemą (arba keletą jų), kuriai/kurioms bus skiriamas pagrindinis dėmesys. Grupei perėjus formavimosi etapą, ir susikūrus saugiai atmosferai, gali būti dirbama ir su sudėtingesnėms/ jautresnėmis temoms bei sunkių patyrimų perdirbimu.

Grupėje sukurtų santykių patirtis gali būti vertinga kuriant santykius ir už grupės ribų.

Grupė gali būti vertinga, jei paaugliui kyla emocinės sveikatos iššūkių, kitų gyvenimo iššūkių ir norėtųsi juos tyrinėti, atlaikyti, perdirbti grupinės terapijos kontekste.

 

Kokiais atvejais grupė nebūtų tinkama?

Ar psichologinė grupė yra tinkamas pasirinkimas, nusprendžiama po pirminio susitikimo.

Psichologinė grupė nebūtų tinkamas pasirinkimas suicidinės krizės metu (kai turima aktyvių suicidinių minčių ar planų), yra psichikos sveikatos sutrikimo paūmėjimo fazė (ir galimai reikalinga hospitalizacija/ intensyvi terapija). Jei paauglys nenori ar nesutinka dalyvauti grupėje. Gali būti ir kitų ypatumų, kai individualus darbas būtų tinkamas labiau nei darbas grupėje.


Praktinė informacija

Spalio-lapkričio mėnesiais numatytos individualios konsultacijos (susitikimai su paaugliais ir jų tėvais dėl dalyvavimo grupėje).

Grupė vyks trečiadieniais 17:30 – 19:00 val.

Grupė vyks nuotoliniu būdu.

Mėnesio kaina – 80 Eur. (nesant galimybės mokėti visą kainą, galima kreiptis dėl nuolaidų individualiai).

 

Atrankiniai susitikimai

Spalio – lapkričio mėnesiais vyks atrankiniai susitikimai dėl dalyvavimo grupėje (nuotoliu). Pirminis susitikimas trunka valandą laiko. Jo metu su vedančiuoju susitinka tėvai ir paauglys. Susitikimas trunka vieną valandą ir jo laikas skirstomas taip: 20 min. pokalbis su tėvais ir paaugliu, 20 min. – tik su paaugliu (be tėvų), 20 min. – tik su tėvais (be paauglio). Pirminis susitikimas svarbus, kad būtų įsivardinti tėvų bei paauglio lūkesčiai, psichologinės grupės galimybės, aptartos pagrindinės grupės taisyklės, identifikuojama, ar paaugliui gali tikti ši grupė (ar labiau rekomenduotinos individualios konsultacijos ar kitos savęs pažinimo, bendravimo, psichikos sveikatos stiprinimo formos).

Po pirminio susitikimo tėvai informuojami apie galimybę dalyvauti psichologinėje grupėje. Sutarus dėl grupės lankymo pasirašoma sutartis.

Norint dalyvauti grupėje, kviečiame registruotis į pirminį susitikimą čia. Pirminio susitikimo kaina – 40 Eur.

 

Tarpiniai ir baigiamieji susitikimai

Birželio – liepos mėn. bus vykdomi tarpiniai susitikimai su tėvais (individualūs). Jų metu (išlaikant konfidencialumą) bus aptariama paauglio emocinė savijauta bei ieškoma galimybių, kaip tėvai gali prisidėti prie jos gerinimo.

Taip pat numatytas baigiamasis susitikimas (individuali konsultacija tėvams) grupės darbo pabaigoje.

Grupės eigoje tėvai (bei grupės vedantysis) gali inicijuoti papildomą individualų susitikimą.

Tarpinio/baigiamojo/ papildomo individualaus susitikimo trukmė – 45-50 min., kaina – 40 Eur.