Renkama nuotolinė paauglių Tėvų grupė

Karantinas bei su pandemija susijusi situacija (nuotolinis ugdymas, aktyvumo sumažėjimas, ribota galimybė būti su draugais, užsiimti įprastomis veiklomis už namų ribų bei kiti ypatumai) kelia nemažai iššūkių paaugliams. Pirmosios bangos moksliniai tyrimai Lietuvoje rodo nemažos dalies paauglių psichikos sveikatos rodiklių prastėjimo tendencijas. Tėvai taip pat susiduria su pandemijos sukeltais iššūkiais: kylančiais sunkiais jausmais (nerimu, įtampa dėl savo ar artimųjų sveikatos), darbo ir buities suderinimo ypatumais, savo paties išorinių resursų sumažėjimu bei poreikiu atlaikyti, padėti savo vaikams. Jeigu jaučiate, jog visų šių dalykų „darosi per daug“, kviečiame atsinešti savo patyrimus į paauglių tėvų grupę, kuri gali tapti Jus palaikančiu išoriniu veiksniu.

Grupę ves klinikinė psichologė Ingrida Bobinienė, turinti ilgametę darbo su paaugliais bei tėvais patirtį.

Kuo grupė gali būti vertinga?

Pagrindinis grupės tikslas – padėti atlaikyti karantino situaciją paauglių tėvams bei su ja susijusius iššūkius bei padėti atlaikyti savo vaiką, siekiant pozityvaus poveikio tiek tėvų, tiek ir paauglio psichikos sveikatai. Grupė padės tyrinėti bei geriau suprasti save, savo vaiką, paauglystės ypatumus bei atvers galimybę atrasti, išbandyti naujus reagavimo būdus, kurti konstruktyvesnį santykį su paaugliu.

Grupė gali būti vertinga, jei jaučiate prastėjančią savo vaiko psichikos sveikatą bei ieškote būdų kaip ją pastiprinti, jeigu jums kelia nerimą prastėjantis santykis su paaugliu, jeigu jaučiate, kad Jums kaip tėvui/motinai sunku atlaikyti savo vaiką ar su karantino situacija susijusius tėvystės ypatumus.

Praktinė informacija

Balandžio mėnesį numatytos individualios konsultacijos – susitikimai su norinčiais dalyvauti grupėje. Grupėje gali dalyvauti vienas iš vaiko tėvų.

Grupė vyks ketvirtadieniais 18:00 – 19:30 val., gegužės ir birželio mėnesiais (viso – 7 susitikimai).

Kadangi grupė vyks nuotoliniu būdu, joje gali dalyvauti tėvai iš bet kurios Lietuvos vietos, taip pat laikinai išvykę į užsienį (kai registracija bei gyvenamoji vieta yra Lietuvoje).

Mėnesio kaina – 80 Eur.

 

Atrankiniai susitikimai

Balandžio mėnesį antradieniais ir ketvirtadieniais vyksta atrankiniai susitikimai dėl dalyvavimo grupėje. Pirminis susitikimas trunka valandą laiko (kaina – 40 Eur.). Ir yra skirtas aptarti Jūsų tėvystės istoriją, lūkesčius, klausimus, su kuriais ateinate į grupę, psichologinės grupės galimybės.  Identifikuojama, ar Jums ši grupė gali tikti (ar labiau rekomenduotinos individualios konsultacijos ar kitos paslaugos).

Po pirminio susitikimo informuojama apie galimybę dalyvauti psichologinėje grupėje. Sutarus dėl grupės lankymo pasirašoma sutartis, kurioje numatomos konfidencialumo, dalyvavimo grupėje bei kitos sąlygos.

Norint dalyvauti grupėje, kviečiame registruotis į pirminį susitikimą čia.

Prisidėkite prie Emocinės gerovės fondo veiklos skirdami paramą