Čia rasite atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus.

Jei nutinka taip, kad į pirmąją konsultaciją atvykti nebegalite, likus trims dienoms iki vizito turite susisiekti su klinikoje dirbančiais specialistais (konsultantu ar administratore) ir jį atšaukti. Tokiu atveju pervestus pinigus už konsultaciją grąžinsime arba ją perkelsime į kitą Jums patogią datą. Jei konsultacija yra atšaukiama likus mažiau nei 3 dienoms, pinigai grąžinami nebus.

Konsultacijos trukmė – viena akademinė valanda. Konsultacijos vykdomos pasirinktai – per nuotolį arba kontaktiniu būdu.

Specialisto pasirinkimas priklauso nuo Jūsų turimos ankstesnės patirties, lūkesčių ir klausimų, kurie konkrečiu gyvenimo etapu yra aktualiausi. Mūsų klinikoje dirbančių žmonių specializacija įvairi bei plati: nerimas, nemiga, depresija, krizė, gedulas, savižudybė, tapatumas, santykiai ir kt. Kai registruojatės, svarbu pasirinkti Jums rūpimą temą, kuri susiejama su konkrečiu specialistu, galinčiu padėti ją nuodugniau patyrinėti. Specialistą pasirinkti taip pat galite pagal tai, kokia mūsų siūloma paslauga Jums šiuo metu aktuali: psichologinis konsultavimas/ psichoterapija, porų/ šeimos konsultavimas, konsultavimas grupėje, vaikų ar paauglių konsultavimas,  psichodiagnostika. Paslaugos taip pat susiejamos su konkrečiu specialistu, galinčiu suteikti Jums šiuo metu reikiamą pagalbą.

 

Natūralu, jeigu su vienu ar kitu specialistu nepavyksta užmegzti norimo terapinio ryšio. Tokiu atveju galite pasirinkti kitą terapeutą, pas kurį lankysite konsultacijas. Jei kyla dvejonių dėl specialisto pasirinkimo, tolesnės bendravimo su juo eigos, būtinai susisiekite su mumis nurodytu telefonu.

Psichiatras yra medicinos gydytojas, užsiimantis medikamentiniu gydymu. Psichologas – medicinos, klinikinės arba sveikatos psichologijos magistro studijas baigęs specialistas, užsiimantis psichologiniu gydymu, konsultacijomis. Tiek psichiatras, tiek psichologas gali tęsti savo studijas ir įgyti psichoterapeuto kvalifikaciją, kas reiškia, kad tuomet specialistas gali užsiimti psichoterapija. Psichoterapija nuo psichologinio konsultavimo skiriasi tuo, kad psichoterapijoje kryptingiau ir giliau žvelgiama į kliento problemas, priklausomai nuo psichoterapinės paradigmos, daugiau gilinamasi į sunkumo priežastis, būdus tam sunkumui įveikti, gyvenimo su tuo sunkumu niuansus. Visus specialistus, ir psichiatrus, ir psichologus, ir psichoterapeutus, sieja bendras tikslas – padėti klientui gyti ir jaustis tvirčiau, sprendžiant rūpimą sunkumą, kai tai įgyvendinama, arba mokantis susigyventi, kai jo išspręsti neįmanoma.

– Gyvenime vyksta permainos, keliančios sudėtingus jausmus (baimę, pyktį, kaltę, širdgėlą, nerimą).

– Kyla iššūkių bendraujant, dirbant, mokantis, sutrinka kasdienybė.

– Anksčiau veikę būdai sunkumams išspręsti tapo nebeefektyvūs.

– Svarstote, ar terapija gali padėti.

– Pastaruoju metu jaučiatės beviltiškai, dažnai aplanko jausmas, kad “viskas nebemiela”, turite minčių apie savižudybę.

– Siekiate giliau ir geriau save pažinti, “pasikapstyti” po vidinį pasaulį, užsiimti našesne autorefleksija.

– Norite sustiprinti save emociškai, tapti psichologiškai tvirtesnis, stabilesnis.

Pirmo vizito metu susipažinsite su specialistu, sužinosite, kaip vyksta konsultacijos, ko iš jų galima tikėtis. Be to, trumpai papasakosite apie savo sunkumus, išsakysite savo norus ir lūkesčius specialistui. Taip pat bus aptariami klausimai, kuriuos bus siekiama spręsti psichoterapijos proceso metu, išsiaiškinamas pageidaujamas konsultacijų dažnis, reguliarumas, kaina. Jeigu įmanoma, numatoma preliminari terapinio proceso trukmė. Svarbu nepabijoti atvirai išsakyti specialistui savo norus, tikslus ir lūkesčius, kad jis galėtų įvertinti savo kompetencijas bei numatyti, ar galės šiuo klausimu padėti pats, ar tikslingiau būtų rekomenduoti kitą specialistą. Tai gali sumažinti vėlesnio nusivylimo tikimybę ir padėti sukurti nuoširdesnį santykį su specialistu. Be atviro ir bendradarbiaujančio, pasitikėjimu grįsto santykio psichoterapija bus neefektyvi, na o santykis ima megztis jau pirmojo susitikimo metu.

Konsultacijos kaina priklauso nuo specialisto darbo patirties, kvalifikacijos, paslaugos tipo. Psichologinio konsultavimo kaina vyrauja nuo 30 iki 50 eurų. Psichodiagnostikos tyrimo kaina – 100 eurų. Šeimų/porų konsultavimo kaina siekia 60-70 eurų.

Prisidėkite prie Emocinės gerovės fondo veiklos skirdami paramą