Psichiatro Konsultacija Vilniuje

Daugelis žmonių klaidingai mano, kad kreiptis į privatų psichiatro konsultacija yra kažkas gėdingo. Toks neigiamas požiūris supa bet kurį psichiatrą, nors specialistas yra toks pat specialistas kaip ir neurologas, endokrinologas ar chirurgas. Šiandien vargu ar galima rasti žmogų, kuris nebūtų patyręs didelių emocinių sukrėtimų, jaudulio ir didelio streso.

Kitas klausimas – kaip ir kiek kiekvienas iš mūsų reaguoja į savo pakitusią būseną. Yra žmonių, kuriems lengva išbristi iš „emocinės duobės”. Yra ir tokių, kuriems paprasčiausiai reikia išorinės pagalbos. Tiems, kuriems reikia profesionalios pagalbos iš šalies, gali padėti psichiatras.

Kada verta rinktis psichiatro konsultaciją Vilniuje?

  • Esant dažniems streso sutrikimams;
  • Susidarius depresijai;
  • Esant panikos priepuoliams;
  • Esant fobijoms ar baimėms;
  • Išsivysčius nemigai ar dažnai sapnuojant košmarus;
  • Perdėta reakcija į įprastas situacijas: ašarojimas, agresyvumas, dirglumas;
  • Bet kokios haliucinacijos;
  • Aukštesniųjų protinių funkcijų sutrikimas; atminties, dėmesio, mąstymo, kalbos sutrikimas;
  • Bet kokia priklausomybė, ne tik nuo narkotikų ar alkoholio, bet ir nuo kompiuterių ar kitų prietaisų.

Kaip matyti iš pirmiau išvardytų problemų, psichiatro konsultacija Vilniuje reikalinga ne tik žmonėms, turintiems psichikos sutrikimų, bet ir daugeliu kitų atvejų. Patyręs specialistas atliks profesionalią diagnozę, nustatys elgesio ir charakterio pokyčių priežastis ir paskirs reikiamą gydymą.

Kodėl bijome kreiptis į psichiatrą konsultacijai?

 

potrauminis stresas

Kiekvienas žmogus dėl savo auklėjimo bijo vertinimo ir nuosprendžio – tiek iš kitų, tiek iš savęs. Sutikite: Mūsų visuomenėje priimta būti „normaliam” – gerai su visais bendrauti, eiti į darbą, mylėti, draugauti. Kartais, kai neatitinkate visuotinai priimtų elgesio normų, labai sunku jaustis kitokiam. Ir ne visi yra pasirengę tai pripažinti.

Daugelį žmonių gali gąsdinti pats terminas „psichiatrija”. Iš tikrųjų tai reiškia tiesiog sielos išgydymą. Kreipdamiesi į psichiatrą Vilniuje, mes tik nutiesiame tiltą tarp savo laikinos būklės ir žmogaus, kuris gali mums padėti.

Kartais žmonės bijo kreiptis į psichiatrą po to, kai gydytojas juos nukreipė pas specialistą. Tai nereiškia, kad esate pripažintas „tikru psichiatru„! Dažnai, norėdami nustatyti išsamią diagnozę, gydytojai turi gauti išsamų jūsų sveikatos vaizdą, kuris atskleidžia ir psichologinius ypatumus. Ypač todėl, kad psichiatro siuntimas pas gydytoją ir jo stebėjimas automatiškai nereiškia, kad jis yra registruotas.

Pokyčiai po psichiatro konsultacijos

  • Šiandien psichiatrija ir jos veiksmingas poveikis padeda užkirsti kelią ūmioms ligoms tapti lėtinėmis.
  • Užsitęsus psichikos sutrikimams, krizę galima suvaldyti taikant tinkamą gydymo režimą.
  • Pasikonsultavus su psichiatru taip pat palengvėja įvairaus sunkumo psichikos sutrikimų simptomai (tiems, kurie vartoja vaistus).
  • Pacientui suteikiama prevencinė priežiūra ligos metu, taip pat koreguojama būklė, jei pasireiškia šalutinis vaistų poveikis.
  • Po apsilankymo pas psichiatrą galima tęsti mokslus, dirbti, palaikyti šeimyninius santykius ir draugystę.

Psichiatro konsultacija ir  priežiūra padeda atkurti psichinę pusiausvyrą ir jėgas bei grįžti į įprastą gyvenimo būdą. O kompetentingas psichiatro konsultavimas gali grąžinti žmogų į šeimą ir draugus, jei domina psichiatro konsultacija Vilniuje kreipkis į mūsų specialistus.

Populiariausi klausimai psichiatras Vilnius

 

Kada reikia apsilankyti pas psichiatrą?

Konsultuotis su psichiatru ir susitikti su juo būtina, jei jaučiate asmenybės pokyčius, negalite susidoroti su problemomis ar kasdiene veikla, jaučiate pernelyg didelį nerimą, užsitęsusią apatiją, mintis apie savižudybę, pernelyg didelį pyktį ar padidėjusį priešiškumą.

Psichiatras ar psichologas?

Psichologas turi humanitarinį išsilavinimą ir dirba su sveikais žmonėmis, atsidūrusiais sudėtingose situacijose. Jis negali išrašyti tablečių ar nustatyti diagnozės. Psichiatras – tai specialistas, turintis medicininį išsilavinimą, turintis teisę stebėti tiek sveikus, tiek psichikos sutrikimų turinčius žmones, teikti išvadas ir skirti vaistus.

Ar įmanoma rasti profesionalų psichiatrą Vilniuje?

Taip, įmanoma. Mūsų svetainėje galite rasti išsamius psichiatrų profilius ir pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį gydytoją.

Kur rasti gerą psichiatrą?

Norint rasti jums tinkamiausią psichiatrą, gali būti naudinga peržiūrėti pacientų atsiliepimus ir patikrinti gydytojo profilyje skelbiamą išsilavinimą bei darbo patirtį.

Į kurią psichiatrijos ligoninę turėčiau kreiptis?

Klinikos pasirinkimas yra toks pat svarbus kaip ir specialisto pasirinkimas. Mūsų svetainėje galite rasti geriausią psichiatrijos centrą pagal pacientų atsiliepimus ir klinikų įvertinimus.

Kaip vyksta susitikimas su psichiatru?

Paprastai vertinimui pakanka klinikinio pokalbio. Tai individualus dialogas su gydytoju, vykstantis ramioje ir jaukioje aplinkoje. Pagrindinis pokalbio tikslas – įvertinti paciento emocinę būklę, nustatyti galimą psichopatologiją, kuri gali tapti kontraindikacija tam tikriems gebėjimams (vairavimui, ginklų nešiojimui, darbui tam tikroje srityje ir pan.).

Kaip pasiruošti vizitui pas psichiatrą?

Specialaus pasiruošimo vizitui pas psichiatrą nėra. Svarbiausia būti pasirengusiam dialogui ir nieko nebijoti. Nereikėtų vartoti jokių raminamųjų ar kitų vaistų: nedidelis nerimas tyrimo išvakarėse yra visiškai natūralus dalykas. Registruokis jau dabar psichiatro konsultacija Vilniuje per galibuti.lt svetainę.